Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Důležité Informace

 02/15/2017

Informace o podvodných SMS

Dovolte nám informovat Vás jménem DHL o aktuální situaci týkající se falešných SMS, tzv. SMS phishing. Aktuálně se nám podařilo zneplatnit odkazy na inkriminované webové stránky, které organizátoři zřídili v Panamě. Naši techničtí experti analyzovali programový kód s tím, že cílem tohoto nelegálního programu je zjistit z telefonu údaje o bankovních účtech uložených v telefonech a přístupová hesla.

Nadále jsme v intenzivním kontaktu s mobilními operátory, aby takové SMS filtrovali a pokusili se zjistit zdroj odesílaných SMS. Firma Eset, která se zabývá internetovou bezpečností, již sdílela informace o škodlivém kódu ostatním výrobcům antivirového software.

Pro jistotu Vám posíláme vzor falešných SMS zpráv a za žádných okolností neotevírejte stránky na které se SMS odkazuje!
  • Pokud jste si přece jenom tuto aplikaci nainstalovali, doporučujeme následující postup: Oskenujte si Váš telefon za pomocí aplikace Eset, kterou stáhnete z Google Play a odinstalujete škodlivý software (firma Eset má toto řešení již zapracované)
  • Případně uveďte Váš telefon do továrního nastavení s tím, že všechny aplikace a nastavení si budete muset obnovit či znovu nastavit (toto řešení je na vašem zvážení a riziku)
Je nám velice líto, že dobré jméno DHL bylo zneužito k těmto kriminálním aktivitám a velmi se omlouváme za komplikace způsobené touto aktivitou.

Pro více informací, prosím, kontaktujte náš zákaznický servis na telefonním čísle 840 103 000 nebo 220 300 111 nebo e-mailem na infolinka@dhl.com.

S přátelským pozdravem,

Luděk Drnec
Obchodní ředitel pro Českou republiku a Centrální Evropu