Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Palivový příplatek

Změny cen paliv mají za následek měnící se celkové náklady na expresní přepravu, což vede k nutnosti zavádět proměnlivý palivový příplatek, který může podle pohybu cen paliv růst, klesat nebo je možné jej zcela zrušit v souladu s vývojem cen pohonných hmot.

Výše palivového příplatku pro mezinárodní expresní služby Time Definite se odvozuje na základě měsíčních průměrných spotových cen kerosenového leteckého paliva USGC (US Gulf CoastExternal Link / New Window kerosene-type jet fuel) vyhlašovaných Ministerstvem energetiky USA.
Výše palivového příplatku pro mezinárodní expresní služby Day Definite se odvozuje od místní ceny dieslového paliva stanovené příslušným způsobem. Příplatek se váže na spotřebitelskou cenu motorové nafty v místní měně, včetně cla a daní, která je zveřejňována zde. V Evropě ji stanoví Evropská komise pro energetiku a dopravu ve zpravodaji Oil BulletinExternal Link / New Window
Při použití indexu cen dojde k dvouměsíční prodlevě. Například pro stanovení palivového příplatku v březnu se použije průměrná měsíční cena paliva v lednu. Vyplývá to z termínů zveřejnění dat o okamžitých cenách.


DHL Express si vyhrazuje právo měnit index a tabulku s palivovými příplatky bez předchozího upozornění. Výše palivového příplatku a dobu jeho platnosti určuje společnost DHL výhradně podle svého uvážení.